Дожд и грмежи во форма на невреме вечерва го зафати Скопје

Дождот попратен со грмежи и засилен ветер во форма на невреме се движи од западниот дел на Македонија кон Скопје.
Инаку денеска голем дел од Босна и Херцеговина беше зафатено од силно невреме, а најпогодени беа Биљешево и Мордриње.


Пожарникарите се на терен и им помагаат на жителите да ја испумпаат водата од нивните дворови и куќи,а, а водата носела и автомобили, при што едно лице кое било во автомобилот е повредено. На неколку места силните дождови предизвикале и слечошта на патишата, а неколку улици биле затворени за сообраќај.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.