ДОКТОР ГЛЕДАЛ ЕМИСИЈА И ЗАБЕЛЕЖАЛ ЧУДЕН ДЕТАЛ НА ЖЕНАТА: Свртел небо и земја за да ја најде, а потоа следел ПЕКОЛ (ВИДЕО)

Никол Мекгинис цел живот сонувала да поседува куќа на плажа. Бидејќи успешно закрепнувала од рак на мозокот, таа и нејзиниот сопруг решиле да се почестат.Сакајќи да си ја олесни потрагата, оваа брачна двојка се појави во емисија која се занимава со пронаоѓање на нивниот дом од соништата . За среќа, истото шоу го следел и докторот Ерик Војт , кој забележал нешто крајно чудно кај Никол.

Лекарот забележал грутка на грлото , што било повеќе од очигледно. Загрижен од тоа што го видел, решил да и влезе во трага преку социјалните мрежи за да и укаже на можните проблеми.По извесно време успеал да ја пронајде, укажал на потенцијален проблем, поради што Никол веднаш отишла на преглед. Резултатите покажале дека се работи за рак на грлото , од кој подоцна, за среќа, била излечена.

Пронајдете не на следниве мрежи: