Доматна крем супа со фиде

Одличен почеток на било каков ручек. За превкусната супа потребни ќе ви бидат следните состојки:  
2 кг. или 2 конзерви од 700гр. домати
2 главици кромид
4-5 моркови
3-4 чешниња лук
2-3 китки магданос или босилек
200 гр. фиде
50 гр. маслиново масло
црвен пипер
сол
Повеќе на следниот ЛИНК.Одличен почеток на било каков ручек. За превкусната супа потребни ќе ви бидат следните состојки:  
2 кг. или 2 конзер

Пронајдете не на следниве мрежи: