До 40 спрат се качувале без лифт: ЏЕВАХИР СО ИСКЛУЧЕНА СТРУЈА И БЕЗ ЛИФТОВИ ПОПЛАДНЕВО

Првата и втората кула на „Џевахир“ од 15:00 часот останаа без напојување на заедничката електрична енергија која се користи за светло во влезовите, лифтови, топла вода, базен, теретана, но и без вода, објавија повеќе медиуми.

За што всушност се работи:

Според информациите кои се потврдени и од фирмата која што управува со зградите, Поради вкупен долг од 6 милиони денари, четири мерни места за заедничка потрошувачка во кулите на Џевахир се исклучени…
До 40 спрат се качувале без лифт: ЏЕВАХИР БЕЗ СТРУЈА И ЛИФТОВИ ПОПЛАДНЕВО

Според порталот ова е вторпат кулите да останат без колективната електрична енергија. Пред околу еден месец струјата била исклучена како предупредување поради неплатени сметки.

Освен струја, станарите немаат ниту вода бидејќи вентилите биле затворени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.