„ДРАМА ВО ЛЕТ“ Пијан маж ги тепал сите по ред во авионот: Сето тоа го гледало вознемиреното девојче – хаос предизвикан од ЕДНА РЕЧЕНИЦА (ВИДЕО)

Шокантна снимка која стана вирална на социјалните мрежи покажува како злобен силеџија удира полицајци и членови на кабината на лет од Велика Британија за Турција овој викенд.Ова предизвика ужасни крици од другите патници, вклучително и мало девојче кое може да се види како го покрива лицето со рацете пред нејзината мајка да оди да ја утеши.На видеото се гледа како возбудениот патник, облечен во зелено-бели пруги дрес на фудбалскиот клуб Селтик, диво ги удира стјуардесите кои се обидуваат да го задржат .Според весникот, патниците рекле дека фудбалскиот навивач предизвикувал прекин на летот, кој полетал од Единбург неколку часа претходно.„Пред се да започне, стјуардесата мораше да го држи добри 20 минути“, вели патникот.

„Имаше навивање во предниот дел на авионот кога некој го дозна резултатот“ на фудбалскиот натпревар на Селтик, рече патникот.Сведокот додаде: „Едно друго момче му рече на момчето дека треба да се срами од себе затоа што навива за Селтик, а потоа тој едноставно ги загуби нервите“.Хулиганот потоа скокнал од своето место, очигледно обидувајќи се да удри турски полицаец и член на екипажот на авионот додека другите патници се обидувале да интервенираат во тепачката.На видеото од расправијата објавено на интернет се гледа како преплашена девојка седи три реда зад местото каде што се водела тепачката. Малото девојче изгледаше нервозно, се преместуваше на седиштето додека го покриваше лицето со рацете, пред нејзината мајка да ја повлече во скутот.Човекот продолжил да ги удира луѓето додека се движел кон патеката на авионот, а на крајот паднал на подот.Друго видео објавено на интернет покажува човек кој полицијата го врзува со лисици и го влече на патека и излегува од авионот.Изгледа дека има неколку гребаници на лицето и пее, на што лицето кое го снима видеото едноставно вели: „Срамно“.Портпаролот на Easyjet ја потврди тепачката, истакнувајќи дека полицијата морала да се качи на летот кога слетал поради нарушувачко однесување на патниците.

Пронајдете не на следниве мрежи: