ДРАМА ВО ЛОНДОН: Побегнати коњи собориле јавачи и предизвикале хаос, трчале по улици извалкани со крв (ВИДЕО)

Пет лица се повредени откако неколку коњи избегале и трчале низ центарот на Лондон.Најмалку еден војник е повреден откако исплашен коњ влетал во автомобили пред хотелот Клермонт на патот Бакингемската палата во Викторија. На сликите се гледа и повреден маж кој лежи на подот во улицата Флит.Пет коњачки коњи, вклучително и еден крвав, исто така биле видени како трчаат низ други области на Лондон, вклучувајќи ги Тауер Бриџ и Странд.
Two Horses Run loose in London, one of them appears to be covered in blood. pic.twitter.com/o3Ufoa9zsH— Antifa Public Watch official (@UnmaskedAntifa) April 24, 2024
Животните ги бркале и ги фрлиле своите јавачи додека тие ја земале нивната секојдневна утринска вежба на Парадата на коњите во Вајтхол.
🚨 NEW: Runaway horses are currently on the loose in Central London One horse is covered in blood after colliding with a busPolice are working with the Army to locate them pic.twitter.com/yZ10SeiFV3— Politics UK (@PolitlcsUK) April 24, 2024
Лондонската Брза помош соопшти дека пет лица се повредени на три различни локации.
‘Number of horses’ on the loose in central London – as one appears to be covered in blood https://t.co/9rAIIo2nBO— Bob Kennedy Roibeard Ó Cinnéide (@robkennedy50) April 24, 2024
Нејзините екипажи биле повикани на инциденти на патот Бакингемската палата, плоштадот Белгрејв и раскрсницата на улицата Канцери Лејн и улицата Флит за да ги средат извештаите за инциденти со коњ.Портпаролот на ЛАС рекол: „Нашите први болничари беа на лице место за помалку од една минута. Инцидентот сè уште трае и работиме со нашите партнери од службата за итни случаи“.

Пронајдете не на следниве мрежи: