ЕВА ШТО ЈАДЕ НАЈСИЛНИОТ АКТЕР! СЕ ГОРИ СО МУСКУЛИ И СИЛА: Поради неколку намирници, ЈАК Е КАКО КАРПЕ, но важна е и КОЛИЧИНАТА…

Двејн Џонсон ја откри тајната на својот совршен изглед… Еве што јаде актерот!За актерот, Двејн Џонсон, многумина мислат дека е најсилниот во Холивуд, а не е ни чудо со оглед на тоа како изгледа – без трошка сало, додека секој можен мускул на неговото тело е јасно исцртан…

Неодамна даде интервју за машкото списание „Men’s Health“ и откри како се снаоѓа во тоа. Имено, тој како пример наведе ригорозен план за исхрана и тренинг за неговата улога во филмот „Black Adam“ од 2022 година. За да добие изглед на вистински суперхерој, Двејн консумирал шест оброци дневно и не било кој …

ЕВА ШТО ЈАДЕ НАЈСИЛНИОТ АКТЕР! СЕ ГОРИ СО МУСКУЛИ И СИЛА: Поради неколку намирници, ЈАК Е КАКО КАРПЕ, но важна е и КОЛИЧИНАТА…

Актерот, попознат како „Карпата“, откри дека имал цел тим готвачи и тренери задолжени за неговиот план за исхрана. Актерот имал точен број оброци и вежби потребни за да постигне суперхеројски изглед.

„Го започнувам денот со јајца, месо, сложени јаглехидрати како овесна каша и овошје, обично папаја и боровинки“, вели Двејн. А потоа следува утринскиот тренинг и наскоро вториот оброк околу 10 часот. Обично се состоеше од ориз, пилешки гради и зелена боја. Во најголем дел, до крајот на денот, тоа беше ист вид на оброк составен од комбинации на други намирници, како што се: риба, пилешко, дивеч, слатки компири и зелена боја.
Актерот признал и дека многу ретко јаде храна само затоа што има добар вкус. Значи, ако не им служи, нема да го јадат ни.

„Татко ми ме научи многу рано, на петгодишна возраст, да не јадам за да го заситам јазикот, туку да јадам за да го нахранам телото“, заклучил тој.
Како изгледа актерот погледнете во видеото:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.