Еве каде и во каков луксуз се одмора Лео Меси, за една ноќ плаќа 5.500 евра!

По новиот неуспех со репрезентацијата Меси ги спакува куферите и со семејството замина на одмор на Карибите. Една ноќ во луксузната вила на Меси чини неверојатни 5.5 илјади евра, јавува српски курир.Погледај слику на Твитеру

На оваа рајска дестинација Меси ужива во апсолутна приватност, вилата се наоѓа на приватен остров и фудбалерот е недостапен, затоа што до него може да се стигне исклучиво со брод.
Познатиот Аргентинец на одморот го посети неговиот пријател и соиграч од Барселона – Луис Суарез. Заедно со семејствата уживаат и ги полнат батериите за предизвиците кои им претстојат. Сепак, на одморот му се ближи крајот, па тие наскоро ќе им се придружат на своите соиграчи на подготовките.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.