Еве како да исцедите лимон без цедалка! Нема хаос, а ви треба само едно

Се што ви треба за да исцедите лимони без цедалка и неред е остар нож. View this post on Instagram A post shared by Julie Smith | Keto Made Simple (@ketomadesimple)Нема сомнеж дека некои жени ќе направат се за да го олеснат и побрз процесот на подготовка на храната. Една од нив е инфлуенсерката Џули Смит, која неодамна сподели одличен трик со своите следбеници, а тоа се однесува на цедење лимони . Многу луѓе дефинитивно користат цедалка , но бидејќи овој принцип може да биде неуреден и заморен, некој смислил по „елегантна“ варијанта, така да се каже. Како што покажа Џули, сè што треба да направите е да направите дупка на врвот на лимонот со остар предмет, нож, игла или слично, и само да го исцедите. Иако овој процес ви изгледа побавен, секако е поуреден, но исто така, како што истакнала Џули во коментарите, добивате многу сок од лимон, како и користење на цедалка.Како изгледа во пракса, погледнете го видеото од почетокот на текстот.

Пронајдете не на следниве мрежи: