Евролига: Антиќ во Сиена, Мекејлеб во Виторија

Олимпијакос во Сиена против Монтепаски ќе го одигра можеби и клучниот натпревар за пласман во четвртфиналето.Екипата на Антиќ ќе се обиде да се реваншира за поразот од Монтепаски во Атина, тогаш ’црвено белите’ на волшебен начин загубија веќе добиен натпревар. Фенербахче ги загуби шансите за пласман во следната рунда, додека Каха Лаборал со скор 5-5 сеуште е во игра за пласман во четвртфиналето.
Четврток, 14.март:Ефес-БамбергМакаби-ХимкиМонтепаски-ОлимпијакосКаха Лаборал-ФенербахчеПеток, 15.март:ЦСКА Москва-ЖалгирисРеал Мадрид-УникахаПанатинаикос-АлбаБарселона-Бешикташ.
МакфаксОлимпијакос во Сиена против Монтепаски ќе го одигра можеби и клучниот натпревар за пласман во четвртфиналето.

Пронајдете не на следниве мрежи: