Една жртва епилог од расправија во Диво Насеље

Лицето кое вечерва беше погодено од огнено оружје во пукањето во Куманово, им подлегна на повредите во Клиничкиот центар во Скопје. Веста ја потврдија и од болницата.
Расправијата меѓу две семејства во кумановско Диво Насеље ескалирала со пукотници во кои се повредени неколку лица од двете семејства. Најтешко ранетиот заради тежината на повредите беше донесен во Клиничкиот центар во Скопје, но не успеа да преживее.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.