Екслозија на плински уред го потресе Марибор

Во експлозија на плински уред во станбена зграда петмина станари се повредени од кои еден е со тешки повреди. Целосно се уништени 15 станови, како и возилата паркирани пред зградата.
Силната експлозија се случила во стан на третиот кат, кој е во сопственост на 52 годишен маж, кој не бил во станот. По експлозијата избувнал пожар во кој се уништени 15 станови во зградата , а станарите се евакуирани.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.