ЕЛ: Победи на Ефес и ЦСКА

Екипите на Анадолу Ефес и ЦСКА Москва забележаа победи во првите две средби од 10.коло во Топ 16 фазата, во кошаркарскта Евролига.Ефес во Берлин, предводен од Џордан Фармар ја совлада Алба со 91:86 и направи голем чекор кон пласман во полуфиналето.Инаку, натпреварот го реши Фармар кој во финишот постигна седум од своите 23 поени. Кај Алба најефикасен беше Вуд со 24 поени (шест тројки).Победа во Германија забележа и ЦСКА, рускиот тим триумфира над Бамберг со 78:58. Српските репрезентативци Ненад Крстиќ и Владимир Мицов со по 17 поени беа најефикасни играчи на ‘армејците’. Кај Бамберг со двоцифрен ефект завршија Форд со 16 и Волш со 13 поени.
МакфаксЕкипите на Анадолу Ефес и ЦСКА Москва забележаа победи во првите две средби од 10.коло во Топ 16 фазата, во коша

Пронајдете не на следниве мрежи: