Емина и Мустафа и официјално разведени: Ова е нивната порака

Бракот на Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал денес и официјално е завршен во општината Бејкоз во Истанбул.
Емина и Мустафа денес официјално се разведоа и по тој повод објавија заедничко соопштение.
-Од денес поради нашите деца Јаман и Јавуз овој крај на бракот нема да биде и крај на нашето пријателство и заедништво. Почитувањето е она што и натаму го имаме еден кон друг и така ќе се продолжи и во иднина, се вели меѓу другото во заедничкото соопштение.
Како што претходно наведе, Емина животот ќе го продолжи во Истанбул за нејзините синови да не почувствуваат преголема промена.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.