Е, ова е домаќинка: Пејачката Сека Алексиќ прави ајвар и пие ракија!

Loading...

Пејачката српска пејачка Сека Алексиќ ужива со семејството во нејзиниот дом во Стара Пазова.
Сека своето слободно време го поминува дома, каде ужива со своите синови Јаков и Јован и сопругот Вељко, а фотографијата што ја објави исто така покажува дека не се штеди од домашните работи.
Сека позираше во својот двор во влечки и тренерки додека печеше пиперки.

 

View this post on Instagram

 

Malo kiflice, malo rakijica, malo paprike i tako u krug 🙅🏽‍♀️

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

– Малку кифлички, малку ракија, малку пиперки и така во круг – напиша насмеаната Сека, а во коментарите, следбениците беа воодушевени: „Честитки, ти си вистинска домаќинка“.

loading...