Жена сведочеше ,,од гроб” против својот убиец! Мајката на две деца жива беше запалена од поранешниот маж, нејзиното сведочење го испрати на доживотен затвор (ФОТО)

Бони Боус сè уште се сеќава на последните зборови што и’ ги кажала на својата ќерка Џуди Малиновски.Жртвата на незамислив напад, Џуди поминала две години во болнички кревет откако била жива запалена од нејзиното поранешно момче пред бензинска пумпа во Охајо. Сепак, таа беше решена да живее доволно долго за да ја задоволи правдата.
ใครกำลังท้อแท้ กับอะไรสักอย่างในชีวิต ลองค้นหาดูเรื่องราวของผู้หญิงคนนี้ดูนะครับ สู้แค่ไหนJudy malinowski 🙏Respect 🙏🫀 pic.twitter.com/e996XuefyR— 🍊Live Life 🎠 (@ChangSm53240164) October 15, 2023
Непосредно пред нејзината смрт, таа го снимила сведочењето кое подоцна било пуштено на судење – станувајќи една од првите луѓе во историјата на САД што сведочела на сопственото судење за убиство. Џуди, која доживотно преживеала рак, која знаела дека се „бори“ во болничкиот кревет, била „пријателка со сите“ што ги знаела, вели нејзината мајка.Боус, 60, ја опиша решеноста на нејзината ќерка да се одржи во живот за да може да биде задоволена правдата против Мајкл Слејгер, човекот одговорен за смртоносниот напад во 2015 година и повеќе од 50 болни операции кои ја одржаа во живот.
*HILO*¿Cuántas veces hemos deseado, sabiendo que es imposible, que una víctima de asesinato pudiera testificar en el juicio de su propio caso? Esto es exactamente lo que le pasó a Judy Malinowski y su testimonio póstumo fue vital para encerrar a su asesino de por vida!! pic.twitter.com/oDpfBD5gUM— Araknne (@Araknne1) May 11, 2024
,,Ја одржав во живот јас, нејзините ќерки и правдата“, вели нејзината мајка, присетувајќи се на нејзините последни денови.Џуди почина од откажување на органите во јуни 2017 година, додека Боус ја држеше за рака за последен пат.„Реков: „Дел од мене ќе оди со тебе, Џуди“, „Ќе те држам за рака додека Исус не ти ја земе другата рака“, рекла нејзината мајка.Десет секунди откако Боус и’ ја пушти раката на Џуди, нејзината ќерка престана да дише, вели таа.
Ohio mother burned alive testifies at her own murder trialJudy Malinowski, became the first person in history to testify at her own murder trial in 2018She was covered in gasoline and set on fire. She recorded a video from her hospital bed that was played in court“She hung… pic.twitter.com/pV8etQQYfo— Bobby Ellison (@BobbyEllisonKY) May 27, 2023
„Се обидовме, но таа веќе не можеше да се бори“, рече таа.Имено, херојските напори на Џуди доведоа до осуда на нејзиното поранешно момче Слагер, поради што тој беше осуден на доживотна казна.Како што раскажува Боус, семејството на Џуди продолжило да се бори.Нејзините ќерки Кејлин и Медисон, сестрата Даниел Горман, братот Патрик Боус и мајката Бони Боус ги здружија силите за да извршат притисок за построги закони во Охајо за напади кои вклучуваат супстанции што ги оставаат жртвите сериозно обезличени. И на 7 септември 2017 година, семејството застана заедно во Државната куќа во Охајо каде беше донесен „Законот на Џуди“.

Пронајдете не на следниве мрежи: