Животни мудрости кои мора да ги знае секоја жена во 30те години

16. Ако со него се гледате само кога ќе падне мрак, а сè уште не сте го запознале неговото семејство, ниту неговите пријатели, тогаш не е вашето вистинско момче. Без разлика на тоа колку месеци спиете со него.

17. Мажот повеќе цени добар орален секс од добро снаоѓање во кујната.

18. Немојте да пиете и праќате смс пораки на бившите љубовници во алкохолизирана состојба.

19. За три месеци сè ќе биде поинаку за разлика од сега, затоа главата горе.

20. Кремите за заштита од сонце се императив. Без расправа.

21. Пронајдете радост во едноставните нешта.

22. Креативноста е двигател на сè – знајте да ја наплатите.

23. Престанете да ги повторувате старите обрасци и усвојте нови облици на однесување.

24. Личноста која пред вас ги озборува другите луѓе, без сомнение ве озборува и вас.

25. Бидете отворени за примени, но бескомпромисни кога станува збор за вашите вредности.

26. Запомнете го она кое сакате, не мора да биде и она кое треба.

27. Со добар живот оди и добра фризура, затоа не штедете на фризер.

28. Голема љубов и голем успех одат со голем ризик.

29. Одличниот секс секогаш бара големо двоумење.

30. Ѕирнете малку во себе и обидете се да се запознаете подобро.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.