Жрепката за Мундијалот ќе се одржи на 6.декември

 Жрепката за натпреварите во групната фаза, за Светското првенство во Бразил во 2014 година, ќе се одржи на 6.декември, во летувалиштето Кошта до Саујпе, соопшти ФИФА.Како што се наведува во соопштението на светската куќа на фудбалот, извлекувањето на групите ќе започне во 17 часот по локално, односно 13 часот по средноевропско време.На жрепката ќе бидат одредени составите на осумтет групи, во секоја група ќе партиципираат по четири репрезентации. По две првопласирани репрезентации од секоја групаќе изборат пласман во осмина финалето.Светското првенство во фудбал ќе се одржува од 12.јуни до 13.јули 2014 година, во 12 бразилски градови.
Макфакс Жрепката за натпреварите во групната фаза, за Светското првенство во Бразил во 2014 година, ќе се о

Пронајдете не на следниве мрежи: