Запленети над 400 кг дрога во Драч

Во Пристаништето во Драч во Албанија во четвртокот навечер албанската полиција заплени 420 килограми дрога од типот марихуана.

Дрогата е откриена  во еден автобус со регистарски таблички на Тирана кој со траект требало да патува кон Италија .Полицијата соопшти дека дрогата била пронајдена во местото за багаж во долниот дел на автобусот, при што биле  уапсени  возачите на автобусот. Во Драчкото пристаниште  подолг период полицијата открива големи количини на дрога кои од Албанија се обидуваат да ги  пренесат во Италија организирани групи кои се занимаваат со шверц со дрога.
Макфакс
Во Пристаништето во Драч во Албанија во четвртокот навечер албанската полиција заплени 420 килограми дрога од типот марихуа

Пронајдете не на следниве мрежи: