За оваа девојка велат дека е најубавата полицајка на светот, пред неа „паѓаат“ и најопасните криминалци

Убавата Колумбијка Дијана Рамирез има многубројни обожаватели ширум светот, а станала популарна откако се прочуло дека е полицајка.

Таа на многу од социјалните мрежи е прогласена за „најубавата полицајка на светот“, а во интервју за странските медиуми истакнала дека е „почестена што ѝ служи на полицијата“.

„Кога повторно би имала можност да бирам кариера, не би се двоумела и повторно би станала полицајка затоа што благодарение на оваа институција сум тоа што сум“, изјавила таа за „JamPres“.
Дијана Рамирез патролира на улиците на најопасниот град, колевката на нарко-картелите, Меделин и не би се откажала од својата работа поради инфлуенсерскиот живот на социјалните мрежи.

„Сè на полицијата ѝ должам, пред сè што ме направи професионална и жена каква што сум денес“, изјавила таа.
Оваа моќна жена номинирана е и за воена инфлуенсерка на годината на „Instafest“ наградите кои имаат за цел да им оддадат признание на професионалците кои креираат дигитални содржини со големата публика.

„Чест ми е да ја претставувам полицијата во оваа номинација“, изјавила Дијана во врска со тоа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.