За само 20 секунди исчистете ги затнатите синуси со овој метод

Проблемите со синусите можат да бидат многу непријатни. За жал, оваа инфекција е вообичаена; околу 37 милиони Американци патат од воспаление на синусите секоја година.
Инфекцијата на синуси е всушност воспаление кое влијае на слузокожата на синусните шуплини. Предизвикана е од настинка, грип, бактерии или алергии.

Сепак, можете да ги исчистите за 20 секунди со многу едноставна акупресура, без инхалирање со врела пареа, без инхалатор (со што долгорочно се уништува слузокожата), а што е најдобро, овој трик делува без разлика на тоа дали затнувањето на синусите е предизвикано од настинка, алергија или нешто трето.

ОВОЈ ПОСТ ИМА ПОВЕЌЕ СТРАНИЦИ. ПОДОЛУ КЛИКНЕТЕ ЗА НАРЕДНАТА СТРАНА

Пронајдете не на следниве мрежи:

©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.