Здрав појадок со свежи капини и чиа семе

Loading...

Состојки
1 лажица полна со врв, овесни интегрални снегулки
1лажиче чиа семки
1лажиче мед
100-150мл јогурт
1 пооолна рака свежи капини

Во чаша налеваме јогурт, додаваме чиа семки, интегрални овесни снегулки и мед.
Промешуваме и оставаме да одстои 30 минути.
На површината на чашата ставаме свежи капини , декорираме со ливче босилек и консумираме.
на здравје

loading...