Здрав појадок со свежи капини и чиа семе

Состојки
1 лажица полна со врв, овесни интегрални снегулки
1лажиче чиа семки
1лажиче мед
100-150мл јогурт
1 пооолна рака свежи капини

Во чаша налеваме јогурт, додаваме чиа семки, интегрални овесни снегулки и мед.
Промешуваме и оставаме да одстои 30 минути.
На површината на чашата ставаме свежи капини , декорираме со ливче босилек и консумираме.
на здравје

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.