Злата Петровиќ повторно со ппранешниот маж! Пејачката го собра семејството, се појави фотографија а нејзиниот син Јован беше горд: „Семејство“ (фото)

Злата Петровиќ го има синот Јован од љубовната врска со водителот Зоран Пејиќ Пеја а синот Мики Дудиќ со пејачот и композитор Хасан Дудиќ, кој не се експонира во јавноста.Ние четворицата ретко ги гледаме заедно, а сега излегоа на вечера и ја објавија својата прва заедничка фотографија по долги години.На Инстаграм, Јован покажа дел од атмосферата од ресторанот во кој беа, а на фотографијата ги гледаме Хасан, Мики, Злата и Јован Пејиќ, како и уште една девојка.– Семејство – напиша Јован по тој повод.Да потсетиме, според медиумите Мики и претходно имал проблем со коцката. Со овој порок живеел со години, а мајка му правела сè за да го ослободи од канџите на порокот. Му ги платила сите долгови, само за да му ја одржи главата во живот, а за тоа проговори и јавно.Како што се наведува понатаму, Мики во еден момент престанал да се коцка, а потоа се вратил на стариот порок, а потоа Злата се откажала од него и го оставила. Потоа Мики го остави сопругата Милица со која има две деца, а потоа се всели во станот на Злата.Кога сфатил дека е оставен сам да се снаоѓа, дека мајка му повеќе нема да му помага финансиски, а татко му не е во добра финансиска состојба, Мики се вразумил и од корен го променил животот. Коцката сега е негово далечно минато, а со музика се занимава со години. Тој свири клавијатури, има свој оркестар.

Пронајдете не на следниве мрежи: