Ибра смета дека Меси е подобар од Роналдо

Иако во минатото често знаеше да го критикува Лионел Меси, напаѓачот на Пари Сен Жермен, Златан Ибрахимовиќ, смета дека Аргентинецот е најдобриот играч на светот.

По завршувањето на четвртфиналниот натпревар во Лигата на шампиони помеѓу Барселона и ПСЖ (1:1), по кој Барселона избори пласман во полуфиналето, Ибрахимовиќ во суперлативи говорел за Меси. „Лионел Меси во моментов е најдобриот светски фудбалер. тој е природен талент, додека Кристијано Роналдо до резултатите стигнува со напорна работа“, рекол Ибрахимовиќ, кој сепак имал неколку дилеми околу тоа кој е најдобар тренер. „Многу се, но најмногу им се восхитувам на Фабио Капело и Жозе Мурињо.“
Макфакс
Иако во минатото често знаеше да го критикува Лионел Меси, напаѓачот на Пари Сен Жермен, Злата

Пронајдете не на следниве мрежи: