ИГУАИН ВО АРСЕНАЛ!!!

Аргентинскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, Гонзало Игуаин, ќе потпише за Арсенал, пренесуваат аргентинските медиуми.
Аргентинските медиуми пренесуваат дека е постигнат договор меѓу екипите на Реал Мадрид и Арсенал околу трансферот на аргентинецот во лондонскиот клуб.
Премиерлигашот Арсенал се чини ќе добие екстра-засилување во нападот, каде инзвонредниот Жиру веќе ќе има конкуренција на позицијата класичен напаѓач, па медиумите во Англија уште сега шпекулираат за тоа како Венгер би играл во нападот од наредната сезона.
Се вели дека прифатена е понудата од 23 милиони фунти, Игуаин ќе потпише тригодишен договор и ќе има неделна плата од 100 000 фунти.Аргентинскиот интернационалец од редовите на Реал Мадрид, Гонзало Игуаин, ќе потпише за Арсенал, пренесуваат аргентинс

Пронајдете не на следниве мрежи: