Идеја за појадок: Интегрална проја со сирење

Потребни состојки:
1 печиво
1 шолја вода
1 шолја јогурт
1 шолја интегрално брашно
1 шолја бело брашно
½ шолја масло
100-150 г сирење
Сол
семки
Начин на подготовка:
Измешајте ги течните, па сувите состојки и додадете го сирењето. Ставете хартија за печење во тава број 26. Наросете семки по избор и печете во загреана рерна на 180 степени околу 20/30 минути.
Оставете најмалку 10 минути да се излади, па исечете на парчиња и послужете.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.