Идеја за појадок: Мафини со јајца и сланина

Потребни состојки:
6 парчиња леб
6 јајца
Сланина
Малку путер
Сол
Начин на подготовка:
Премачкајте го калапот за мафини со путер. Додајте го лебот без кора и ставете јајце врз него, па посолете. Одозгора ставете сланина.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.