Идеја за појадок: Мафини со јајца и сланина

Loading...

Потребни состојки:
6 парчиња леб
6 јајца
Сланина
Малку путер
Сол
Начин на подготовка:
Премачкајте го калапот за мафини со путер. Додајте го лебот без кора и ставете јајце врз него, па посолете. Одозгора ставете сланина.

loading...