Избегната трагедија во Скопје: Татко и син се спасија од проектил кој им го проби покривот на куќата

На 15.07.2020 околу 22.15 часот во Полициската станица Центар, С.Ф. од Скопје пријавил дека додека седел со неговиот малолетен син во една од собите од семејната куќа на ул.„Мирослав Крлежа“, се слушнало пукање од огнено оружје.
Проектилот го пробил покривот и паднал на паркетот во нивна близина.
Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи: