Извлечени двојките за Ф8 Купот во кошарка

Екипата на МЗТ Скопје, одбраната на Куп титулата ќе ја започне против Струмица, вака реши денешната жрепка која се одржа во арената „Борис Трајковски“.МЗТ и Струмица ќе го отворат фајнал 8 турнирот во Купот во четврток на 28 март во 18 часот.Истиот ден од 20.45 часот во дербито на четвртфиналната фаза ќе се сретнат Работнички и Фени Индустри.Ден подоцна, своите четвртфинални натпревари ќе ги одиграат Кожуф и Вардар, односно Лирија и Куманово.Завршниот турнир во македонскиот кошаркарски Куп ќе се одигра од 28 до 31 март во салата „Борис Трајковски“ во Скопјe.
МакфаксЕкипата на МЗТ Скопје, одбраната на Куп титулата ќе ја започне против Струмица, вака реши денешната жрепка која се одр

Пронајдете не на следниве мрежи: