Излегува само со дедовци и ужива во тоа! Ги заведува и им ги зема картичките, сумите што ги троши се ненормални

Жената признава дека излегува само со мажи кои заработуваат повеќе од 160.000 фунти и и купуваат дијаманти и дизајнерска облека и инсистира дека таа не е спонзор.Манекенка која излегува „само“ со постари мажи вели дека ја зема кредитната картичка на своето момче и троши до неверојатни 100.000 долари на купувања, пишува Mirror. Клои Амур откри како изгледало да излегуваш со маж 43 години постар од неа и зошто сега верува дека жените треба да излегуваат само со постари мажи.32-годишната манекенка, која на Инстаграм ја следат неверојатни 2 милиони луѓе, го запознала своето 70-годишно момче во ресторан во Лас Вегас. Дуото се привлече еден кон друг и истиот викенд Клои беше однесена на шопинг. Таа претходно откри дека не би размислувала за врска со маж кој заработува помалку од 206.000 долари годишно. Клои истакнува дека не е копач на злато, но признава дека постарите љубовници и купувале дијамантски обетки, убав накит, дизајнерски чанти и чевли.Додека Клои, која сега живее во Лас Вегас, признава дека се обидела да излегува со помлади мажи во минатото, таа вели дека „не завршува добро“. Таа наведува дека помладите мажи често не се толку финансиски стабилни, што за модел кој сака да добива подароци, едноставно не е успех. – Луѓето можат да погрешат и да мислат дека сте ловец на злато и дека тоа е одвратно или чудно. Тоа е тоа. Ако си среќен, ништо друго не е важно.Клои Амур најпрво сфати дека и се допаѓаат постари луѓе во своите дваесетти години, но и требаа неколку години пред да се спои со позрели мажи кои „ја прават да се чувствува безбедно“.Зборувајќи за нејзината врска со еден од нејзините бивши, кој беше 43 години постар од неа, Клои рече:-Моите најблиски пријатели не прифатија и не поддржаа кога се фативме, но странци зјапаа во нас. Прво се сретнавме во ресторан во Лас Вегас, каде што живеевме и двајцата во тоа време.  Тој дојде да ме поздрави пред да замине. Ми плати вечера и разменивме контакти. Истиот викенд кога се запознавме, ме однесе и на шопинг. Кога нашата врска стана сериозна, тој ме додаде на неговата црна Mastercard сметка која има кредитен лимит од 100.000 долари. По четири години раскинавме бидејќи сфатив дека повеќе не ги сакам истите работи.– Мојот љубовен јазик е квалитетно време, примање подароци, услуги, зборови на потврда и физички допир. Се чувствувам ценето кога некој ми подарува цвеќе или Шанел. Нема да излегувам со момче што заработува помалку од мене, не сум слатка мајка. Еден од поранешните љубовници на Клои дури и организираше приватен авион само за нив двајца.Клои сака другите жени да знаат за предностите од постари љубовници, вклучувајќи финансиска стабилност и мудрост. Сепак, Клои признава дека има некои лоши страни на постарите, велејќи дека „не можете да научите старо куче на нови трикови“. А луѓето околу вас судат затоа што има голема разлика во годините. – Верувам дека луѓето треба да излегуваат со кого сакаат, се додека тоа е помеѓу возрасните кои се согласуваат. Мислам дека разликите во годините не треба да бидат фактор. Но, како што вели старата поговорка, не можете да научите старо куче на нови трикови. 

Пронајдете не на следниве мрежи: