Имаше брада, беше многу среќен и расположен, како да знаеше дека му е последен роденден

Џеј Рамадановски се упокои во својот стан во Дорчол на 57-годишна возраст, а обдукцискиот извештај покажал дека се упокоил од срцев удар.

Смр тта на легендарниот пејач остави длабока, болна трага во неговото семејство, а неговата ќерка Марија Рамадановски, која тргна по неговите стапки, две години по загубата на нејзиниот татко, сѐ уште не се помирува со тој факт.
Таа не крие како се чувствува и тврди дека за неа времето ништо не лечи, туку само уште повеќе ги отежнува чувствата.
Марија истакна колкава е празнината откако Џеј го нема и колку ѝ недостига, а денеска, на 6 декември, на годишнината од неговата см рт, проговори на Инстаграм каде остави емотивна порака заедно со фотографијата на нејзиниот татко.

„Две години откако нѐ остави, драг мој татко! Ни недостигаш многу, без тебе е сѐ потешко! Твоето семејство многу те сака!Ќе направам сѐ што можам за да бидам горда и еден ден да се сретнам и да се гушкаме со насмевка“, напиша Марија.

Имаше брада, беше многу среќен и расположен, како да знаеше дека му е последен роденден


Марија во емотивна исповед истакна колкава празнина има откако Џеј го нема и колку ѝ недостига – „Сигурно му кажав сѐ што требаше, но треба повторно да му кажам колку го сакам, и колку ми е грижа за него, колку ми недостига, колку ми значел во текот на мојот живот.

Најмногу би сакала да можам да го вратам времето назад, да поминам уште повеќе време со него и да му покажам колку го сакам секој ден“.
Како гостин во емисијата „Пулс на Србија“ на ТВ Курир, Марија Рамадановски откри како се чувствува и во кои моменти најмногу ѝ недостига нејзиниот татко.

Имаше брада, беше многу среќен и расположен, како да знаеше дека му е последен роденден

„На почетокот не ни знаеш што ти се случило. Кога ќе сфатиш што се случило, тогаш е најлошото. Што се однесува до мене, времето не лечи ништо, само го влошува, бидејќи сфаќаш што се случило и уште повеќе недостасува.
Можеби тој прв дел е постресен, но тогаш сѐ уште не си во здрав ум“, искрено изјави пејачката.

“Ми недостига секој ден. Секогаш го споменувам, тој ми беше движечка сила во текот на мојот живот.
Мислам дека ќе ми недостига само во некои од најважните моменти во текот на мојот живот. Сѐ уште не сум целосно свесна, бидејќи секаде го гледам.

Вклучам ли ТВ, радио, Инстаграм, тој е секогаш таму. Затоа и немам чувство дека си заминал, но кога ќе помислам на гробиштата, ме облеваат морници“, признала Марија.
Марија лани ја сними својата прва песна „Od kad nisi tu kraj mene“, која премиерно беше објавена на порталот „Telegraf.rs“ на 6ти декември, на годишнината од загубата на Џеј, точно напладне.

– Се чувствував многу убаво во вашето студио. „Тешко е да се живее“ пеев неколку пати, дури и кога пеев со татко ми. Што се однесува до мојата песна, таа е мое деби, кое секако е посветено на татко ми.
Раде Ратковиќ и Александар Јовановиќ работеа и многу сум им благодарна на оние луѓе кои се обидоа да ми помогнат и се надевам дека нема да ги изневерам.

Ова е изведба во живо на песната, секако ќе има и видео запис, не знам точно кога, но им дозволувам на луѓето да ја слушнат целата песна додека да заврши спотот – изјави Марија за „Телеграф.рс“
Дебито на Мери е во музичкиот стил на Џеј. Кога првпат ја слушнала песната ѝ дошле солзи на очи, а сигурна е, како што ни кажа, дека нејзиниот татко би сакал да може да ја слушне.

Џеј зад себе остави големи хитови по кои ќе го памти целиот Балкан, а сега се појави и негова слика од неговиот последен роденден.
Деновиве во јавноста се појави фотографија од Џеј од неговиот последен роденден. Тој тогаш го прославуваше својот 56-ти роденден заедно со најблиските.

Да беше жив, Џеј ќе го прославеше 58-от роденден, а на фотографијата која се појави на Инстаграм тој го прослави 56-от роденден на 29.05.2020 година, заедно со своите најблиски.
Пејачот имаше брада, беше видно расположен и насмеан, а со него беа и ќерките Ана и Марија, како и емотивната партнерка Андријана Томаниќ која беше покрај него сѐ до упокојувањето на пејачот.

На прославата која пејачот ја организирал во својот стан, биле и неговите внуци, синовите на неговата ќерка Ана, која е во брак со пејачот Адил Максутовиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.