Интер остана без Европа, лесна победа на Наполи

Екипата на Милан по 36.коло во Серија А обезбеди пласман во квалификациите во Лигата на шампиони, додека Фиорентина со победата во Сиена го испрати локалниот ривал во Серија Б.Наполи запиша лесна победа во Болоња, која во финишот на сезоната игра исклучително лошо. Интер во дербито загуби од Лацио со 1:3 и ги загуби шансите следната сезона да игра во Лига Европа.Ова коло во Серија А целосно им припадна на гостинските тимови, домаќините освоија само два  бода. Резултати:Пескара-Милан 0:4Сампдорија-Катанија 1:1Сиена-Фиорентина 0:1Аталанта-Јувентус 0:1Болоња-Наполи 0:3Каљари-Парма 0:1Палермо-Удинезе 2:3Рома-Киево 0:1Торино-Џенова 0:0Интер-Лацио 1:3.
MaкфаксЕкипата на Милан по 36.коло во Серија А обезбеди пласман во квалификациите во Лигата на шампиони, додека Фиорентина со

Пронајдете не на следниве мрежи: