Исчезна 18-годишно девојче од скопско Батинци

Џ.С. (56) од с. Батинци, скопско вчера пријавил дека исчезнала неговата ќерка.

„На 30.10.2022 во 08.30 часот во Полициската станица Драчево, Џ.С.(56) од с.Батинци, скопско, пријавил дека од дома се оддалечила неговата ќерка З.С.(18) од с.Батинци“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.