Италијанките се пласираа во финалето во Фед купот

 Тенисерките на Италија ќе играат против Русија во финалето на Фед купот.Роберта Винчи со победата над Луси Сафарова со 2:1 (6:3, 6:7, 6:3) и го донесе клучниот поен на Италија која со 3:1 ја совлада Чешка. Инаку овој меч требаше да се одигра во неделата но дождот во Палермо го одложи за в понеделник.Претходно Русинките со победата од 3:2 над Словечка изборија пласман во мечот за титулата во Фед купот.
Макфакс Тенисерките на Италија ќе играат против Русија во финалето на Фед купот.Роберта Винчи со победата на

Пронајдете не на следниве мрежи: