И жените гледаат порно

Одлични резултати за момците – не сте само вие по порното, дури и поголем број од жените позади затворените врати, уживаат во порно изданијата.

Истражувањето кое го спроведе британскиот таблоид The Sun покажа дека 88% од момците гледаат филмови за возрасни, додека 25% од нив тоа го прават секој ден. Понатаму, анкетата на 1000 испитаници открива дека 16% од момците ја користат порнографијата како предигра, а 77% признаваат дека овие филмови ги гледаат заедно со својата партнерка.

Дaли постои зависност од порногрaфија?

Жените се забавуваат низ секси сцените во позрелите години и тоа на возраст од 35 до 45 години, а најзачинетиот податок – кој нели жените секогаш го порекнуваат е, дека дури 66% од нив гледаат порнографија кога се сами.

На крајот, само 6% од жените конзумира порнографија секојдневно, а 26% од нив се задоволуваат со вакви филмови еднаш во месецот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.