Кавани во ПСЖ, Ибрахимовиќ во Реал Мадрид

Најновите трансфер шпекулации говорат дека наводно напаѓачот Едисон Кавани (Наполи) би можел да го засили тимот на Париз Сент Жермен, додека пак Златан Ибрахимовиќ (ПСЖ) би можел да се пресели во тимот на Реал Мадрид каде нов тренер е Карло Анчелоти, кој во Мадрид замина од тимот на ПСЖ.
Се шпекулира дека швеѓанецот е незадоволен во тимот на ПСЖ, па би можел во овој трансфер период да го напушти тимот од Париз и да се пресели во Реал Мадрид.
Од друга страна, за Едисон Кавани веќе подолг период се шпекулира во однос на неговата иднина, па најновата информација говори дека уругваецот е се поблиску до ставање потпис со екипата на ПСЖ. Неофицијално, се вели дека францускиот тим би можел да плати неверојатни 63 милиони евра за обештетувањето на Кавани.Најновите трансфер шпекулации говорат дека наводно напаѓачот Едисон Кавани (Наполи) би можел да го засили тимот на Пар

Пронајдете не на следниве мрежи: