Какао со млеко, мед и цимет

Loading...

Потребни состојки:
½ шолја вода
½ шолја млеко
2 лажички какао
Мед, цимет
Начинот на подготовка е многу едноставен. Во 1/2 или 2/3 шолја вода додадете 1 и пол-2 лажички какао и сварете го. Откако ќе се свари, додајте студено или топло млеко, по желба. Додадете мед или засладувач по желба и околу 1/2 лажичка цимет. Одозгора може да ставите и шлаг. Колачиња одат супер со комбинацијава, па уживајте во оваа топла напивка во овие ладни денови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by martinascooking (@martinascookingg)

loading...