Како работат Глобалистите и Билдерберг групата во Македонија?

Империјализмот како поим е политика на проширување на моќта и влијанието на земјата преку колонизација, употреба на воена сила или други средства.
Тоа е суптилно поробување на една држава, бришење на сите нејзини одбележја, поставување на Марионетска дискриминаторска власт во насока на поробените да не им е ни јасно дека се поробени. Ви звучи познато?
Од каде сега Гордана Силјановска на социјалните мрежи викана и Гога-Сорос, докажан левичар стана кандидат за Претседател на Македонија и тоа кандидиран и фингиран со помош на тнр „Лидер на Опозицијата“, односно божем некој што би требало да биде десничар?
Па многу лесно. Кога ќе ги заглупиш доволно сопартијците и ќе поставиш медиокритетска структура, плус ќе за ја корумпираш и тие во меѓувреме стануваат луѓе без своја размисла и ги стискаш на дугме по потреба и гласаат ако треба и за сопствениот Џелат (види повеќе на гугл за стокхолмски синдром).
Зашто да се мачат сега кога се при кај да ја довршат работата и да се изложуваат на дополнителни трошоци кога може и во ДПМНЕ и во СДСМ да стават кандидати кои одработуваат за ист газда на штета на Македонскиот народ. Нашиот да победи, а што е битно кој дали од ДПМНЕ или од СДСМ. Малку појасно ви е сега?
Уште од сега може да ставиме кладба дека и Гога ќе потпише се што ќе и се даде. Промена на Име , двојазичност и најверојатно нема да се спротивстави ни на Голема Албанија на крај?!
Епа само дигајте рака на наместени конгреси и изберете го Џелатот на својот народ и нација. Како беше не ти треба друг да се уништиш, доволно е сам да незнаеш што правиш.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.