Камион се заби во автобус на ЈСП – повредени пет лица (ВИДЕО)

Loading...

Камион со струмички регистерски ознаки удри дирекно во автобус на Јавното сообраќјано претпријатие Скопје.
На снимката до која дојде МКД.мк се гледа како автобусот застанува на автобуска постојка кај населбата Дрма и во еден момент товарно моторно возило “Застава” со голема брзина удира во автобусот. Пет лица се здобиле со поврди.

loading...