Катарската божица на стилот највпечатлива на трибините: Носи чанта која чини цело богатство, сите гледаат во неа

Сопругата на катарскиот шеик и поранешен катарски емир Хамад ибн Калифа ал Тани Шеикот Моза ибн Насер не дозволува никој да го засени нејзиниот стил на овогодинешното Светско првенство .

Таа од ден на ден избира се поефикасни комбинации, а на мечот меѓу Катар и Холандија пред неколку дена изгледаше како олицетворение на моден сон.

Катарската божица на стилот највпечатлива на трибините: Носи чанта која чини цело богатство, сите гледаат во неа


Таа се појави во облека во розови и виолетови тонови. Но, убавата облека остана во сенка на Valentino VSLING, а не било која чанта од оваа колекција. Станува збор за розовиот модел, најреткиот примерок кој не може да се најде во оваа боја на официјалната веб-страница на овој моден бренд.

Цените на чантите Valentino VSLING кои се продаваат во сина, бела, виолетова, металик бои… се движат од 1.200 (најмали модели) до 4.200 евра (модели украсени со светкави детали).
Чантата што ја носеше Моза е една од најскапите. А кога ќе ги имате на ум следните информации: „Цената за изнајмување на помалите станови во Белград се движи од 450 до 600 евра, гарсоњера во центарот е невозможно да се најде за помалку од 300 евра, а малку поголемите станови се од 1.000 евра“, па оваа најниска цена поделете ја со 4.200 евра, добивате пресметка дека една Валентино чанта чини речиси колку 10 месечни кирии во Белград.

Сопругата на катарскиот шеик и поранешен катарски емир Хамад ибн Калифа ал Тани Шеикот Моза ибн Насер не дозволува никој да го засени нејзиниот стил

Со оглед на богатството на семејството на Шеиха Моза, кое спаѓа во групата на најбогатите кралски семејства во светот, споменатата сума е ситница. И повеќе од тоа.
Моза го следеше и натпреварот помеѓу Саудиска Арабија и Мексико од трибините и уште еднаш ја потврди својата голема модна репутација.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.