КАША ПОПАРА: ПОЛИЦАЕЦ ОД ПРИЛЕП СЛЕДЕЛ ОПЕРАТИВЦИ НА АНБ ВО ПРИЛЕП, ГИ СЛИКАЛ И ФОТОГРАФИИТЕ ГИ ПРАЌАЛ НА ВМРО-ДПМНЕ

Изјава на Виктор Димовски, шеф на АНБ: не се прислушкуваат ниту пак се следат политичари во земјава тоа одговорно го тврдам. Оперативците во Прилеп беа на службена задача поврзана со безбедноста на државата, и полицаец од Прилеп ги сликал и фотките ги пратил во ВМРО ДПМНЕ и потоа беа објавени нивните иницијали и нивното возило тоа е објавување на државна тајна и за тоа треба да има одговорност.

ПОЛИЦАЕЦ ОД ПРИЛЕП СЛЕДЕЛ ОПЕРАТИВЦИ НА АНБ ВО ПРИЛЕП, ГИ СЛИКАЛ И ФОТОГРАФИИТЕ ГИ ПРАЌАЛ НА ВМРО-ДПМНЕ

Ќе поднесеме кривична пријава до висок функционер на ВМРО ДПМНЕ за оддавање на државна тајна со тоа што беа објавени иницијалите на оперативците на АНБ кои беа службено во Прилеп, изјава на шефот на АНБ, рече Виктор Димовски.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.