Клементина се смеела кога ја привеле за бруталното убиство на ракометарот Денис Тот!

Однесувањето на 19-годишната Клементина Левковска, која е една од тројцата осомничени за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, ги изненадило и полицајците во полициската станица, пишува „Јутарњи“.

19-годишната девојка, која на снимката што се појави во јавноста по убиството се гледа како го удира Тот додека тој лежи на земја, според изворот на порталот не покажувала знаци на каење поради злосторството.

Клементина се смеела кога ја привеле за бруталното убиство на ракометарот Денис Тот!

„Само се смееше, како да сме ја привеле поради кражба на литар мастика во продавница, а не за насилна смрт“, им открило неименувано лице на новинарите од „Јутарњи“,, пренесува хрватскиот портал.
Во моментов сите тројца осомничени за случајот се приведени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.