Кога сестрата на Богдана ќе се мажи за синот на пејачката со македонско потекло ќе се трошат милионите од неговиот сомнително убиен татко

Синот на Гоца Божиновска која потекнува од Македонија веќе подолго време е во врска со сестрата на Богдана Родиќ. Српските медиуми веќе пишуваат дека Бојана Родиќ веќе се преселила во семејниот дом на пејачката која живее со синот Мирко Шијан.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Mirko Šijan (@miresijan) on


Медиумите пишуваат дека пејачката годинава се уште поради коронавирусот не започнала со подготовка на свадбата доколку се случи следното лето, но затоа започнала да ја реновира куќата во која ќе продолжи парот да живее.

 

View this post on Instagram

 

sreca, radost, zdravlje, ljubav…svima neka pokucaju na vrata ❤️

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska) on


Оваа вила инаку на синот му ја остави покојниот татко по разводот со неговата мајка.
Реновирањето ќе чини околу 50 илјади евра, а пејачката сака да биде се скоцкано и ново за идната снаа.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.