Колку би чинело сеанса кај домашно милениче?

Поголемиот дел од луѓето заземаат став дека мачките се речиси бескорисни и дека поголемиот дел од времето го трошат на спиење. Но дали знаевте дека мачките поседуваат посебни сособности ? Сте се запрашале ли зошто толку многу луѓе денес чуваат мачки, повеќе од кучиња?
Постои верување дека мачките можат да ја отстранат акумулираната негативна енергија од вашето тело и да ви помогнат во борбата во депресијата. Доколку живеете со повеќе од една личност во семејството, без грижи затоа што една мачка може да ја трансформира негативната апсорпција на енергијата од повеќе луѓе.


Доколку сте екстремно и секојдневно изложени на стрес, можеби нема да имате доволно време самите да се ослободите од оваа негативна енергија, но затоа постојат овие домашни миленичиња, да ви го олеснат живеењето. Кога мачката спие, тогаш ја ослободува својата негативност. Постои веројатноста, поради апсорпција на преголема негативност мачката да страда од прекумерна тежина.
Добро е да имате повеќе од една мачка во домаќинството за да тие можат да го делат вашиот емоционален товар со вас. Исто така, мачките ве чуваат во текот на ноќта, затоа и сакаат да спијат до вас на креветот. Доколку овие животни чувствуаат дека сте во добра благостојба, тие нема да инсистираат да спијат со вас во текот на ноќта.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.