Концертот на Драгана Мирковиќ е прекинат

Драгана Мирковиќ синоќа пеела во клуб во Хановер, а во еден момент група мажи се степале.Концертот на пејачката Драгана Мирковиќ беше прекинат, но за среќа се помина без поголеми проблеми.„Сите го чекаа настапот на Драгана, а потоа во еден момент дојде до недоразбирање, некој имаше проблем. Момците кои беа во кабината до бината и Драгана се расправаа, се каснаа и настана тепачка“, вели извор, пренесува Телеграф.„Обезбедувањето мораше итно да реагира, а ги смири господата кои правеа проблем, а Драгана продолжи да ги пее нејзините хитови и публиката скока со неа до крајот на настапот“, објасни соговорникот.

Пронајдете не на следниве мрежи: