,,Користеа дрога пред мене!” Пејачката за најболната тезга, морала да пее 15 часа: Се чувствував мизерно, ова се угледни луѓе

Драгица Златиќ ја поминала животната школа на теренот каде со години настапувала во кафеани каде гледала разни ситуации, од кои многу не биле убави.Ѕвездата на „Гранд“ неодамна откри дека не е од пејачките кои консумираат алкохол, што и’ отежнало да се помири со сцените на кои наишла.– Имав неколку ситуации кога работев петнаесет часа и тоа ми беше најтешко. За жал, имаше луѓе кои успеваа да бидат будни и расположени петнаесет часа. Отворено користеа наркотици пред мене – откри пејачката, па додаде:– Тешко ми беше да го гледам тоа, но и да ги трпам такви какви што се. Страшно е за секој нормален човек, јас лично не ни пијам алкохол, едноставно не ми се допаѓа. Пејачката откри дека не се чувствувала удобно после тој настап.-Петнаесет часа пеев нон-стоп, немав ниту една пауза. Кога конечно заврши, околу осум или девет часот наутро, никој од нас не знаеше каде е. Седнавме и бевме толку исцрпени и се чувствувавме мизерно, а не можевме да застанеме бидејќи се работи за угледни луѓе – рече таа, а потоа додаде:– Фала богу не сум имал многу вакви ситуации, ретко ми се случува. Морам да признаам дека станува потешко како што стареам.Драгица откри и што најмногу ја нервира кај колегите.– Навистина ме нервира кога некој ќе кука за Гранд и ќе се жали дека продукцијата му зема процент. Тогаш ми доаѓа да им кажам: „Девојко, девојко, зошто не вложи сто илјади евра и не рече тогаш никој ништо не ми може, наместо тоа ти се појавуваше на конкурсот и секој пат имаш бесплатна реклама“ – рече Драгица и продолжи:– Морам да им кажам на луѓето кои мислат дека Гранд ни ја зеде душата и сè живо. Тоа апсолутно не е точно затоа што јас лично, како Драгица Златиќ, не земав исти пари за настап, ниту пак е можно како кога Гранд некаде договара настап.

Пронајдете не на следниве мрежи: