КОЈ Е ФАТАЛНАТА МАНЕКЕНКА КОЈ ГО ОСТАВИ ЕРОС РАМАЦОТИ: Љубовта траеше додека таа ги исполнуваше неговите каприци, ЕВЕ што бараше

Марика Пелегринели, италијанската манекенка и поранешна сопруга на познатиот пејач, Ерос Рамацоти , неодамна го привлече вниманието на медиумите со раѓањето на своето трето дете, прво со нејзиното ново момче Вилијам Џакомо.Двојката беше забележана како ја покажува својата наклонетост додека шеташе со новороденото бебе, малата Ариел Вилхелмина. Пораѓањето се случило во клиника во Милано, а фановите биле воодушевени кога дознале за новиот член на семејството. View this post on Instagram A post shared by Marica Pellegrinelli (@maricapellegrinelli)Од обврска родила детеЉубовниот живот на Марица беше будно следен од јавноста, особено за време на врската со Ерос Рамакоти. Парот, кој своевремено важеше за еден од најомилените парови во Италија, ја плени јавноста со секој свој потег. Нивниот брак во 2014 година и последователниот развод во 2019 година, наводно поради неверството на Рамакоти, привлекоа големо внимание. View this post on Instagram A post shared by William Djoko (@williamdjoko)Во интервју за „Weekly F“, Пелегринели откри дека нивната љубов неочекувано се развила кога имала само 21 година, и додека се согласила да има деца за да му угоди на Рамацоти , во тоа време чувствувала дека е премногу млада за да стане мајка.Предизвици и нови почетоциИ покрај предизвиците на претходниот брак, италијанската убавица со задоволство се присети на раѓањето на нивното прво дете Рафаела Мари во 2011 година и нивниот син Габриел Тулио кој пристигна една година по венчавката.Таа сподели дека често била сама со децата поради обврските на нејзиниот сопруг, а нивниот брак почнал да се распаѓа кога таа престанала да работи и децата тргнале на училиште. По разводот, Пелегринели и Рамацоти одржуваа пријателски односи додека заедно ги воспитуваа своите деца.

Пронајдете не на следниве мрежи: