„Кој ќе ме капе и средува? Саша Поповиќ за повредата на ногата и тужбата што ја доби од групата „Рамштајн“: „Побараа 50.000 евра“

Саша Поповиќ проговори за повредата на ногата, како и за тужбата која ја доби од групата „Рамштајн“ за која мораше да плати огромна казна.Саша Поповиќ важи за исклучително активен, но неодамна ја скрши ногата, поради што веќе не може да се движи без патерици .Како што вели креативниот директор на „Гранда“, сопругата многу му помага во овие тешки денови кога и одржувањето на личната хигиена е голем проблем.– Не е лесно кога ќе ја скршиш ногата. Имам долга од колкот до глуждот. Секој што ја следи „Ѕвезде Гранда“ гледа дека Воја ме турка во емисиите. Да не беше Сузана, не знам што би правела. Кој ќе ме бања и дотерува? Овие две патерици ми се поважни од „Ферари“. Ја скршив ногата, се лизнав… Човек се навикнува на се, првите два дена ми беа тешки. Утре се навршуваат две недели кога го носам ова. Најважно ми е сега да ја симнам актерската екипа, особено поради финалето на „Ѕвезда Гранда“ – рече Саша и ја коментираше оваа сезона на популарното музичко натпреварување:– Финалето на „Ѕвезда Гранда“ е на 8 јуни, сите знаеме дека треба да излезам четири пати, да објавам… Мислам дека ова е најсилната сезона, што се однесува до кандидатите. Ме фасцинира колку добро пеат овие деца. Мислам дека заокружив 70 кандидати. Не би менувал никого од жирито во овој момент. Само Кеба гледа од аголот. Тој е опасен, веќе смени некои членови и беше одличен.Петокот и саботата ги одбележа групата „Рамштајн“, која одржа два последователни концерти во српската престолнина, а Поповиќ се потсети на моментот кога добил тужба од споменатиот бенд:– Доаѓаат од правниот оддел и велат дека „Рамштајн“ ме тужел, дека во песната бил искористен нивниот примерок во песната „Over, over“. Кога ќе погледнам, адвокатската канцеларија од Берлин и сите потписници се членови на групата. Барале 50.000 или 45.000. Го прашувам Ралет дали користел нешто, тужбата ми е именувана, па го зел тврдењето, комуницирал со нив. Кога видоа дека нема ништо од тоа, се откажаа. Дури и заборавив на таа тужба  – откри Поповиќ.Саша е голем љубител на скапи автомобили, а на прашањето за кој автомобил платил најмногу, тој одговори:– Секогаш возев добри автомобили. Не можам да кажам која ми е најскапата кола, тоа е црвено „Ферари Ф8 спидер“, па нека куцаат да видат колку чини на интернет – изјави Саша и открива како успева да го одржи младешкиот изглед:– Тоа е влијанието на семејството, сопругата… Сопругата ме одржува да изгледам убаво – изјави Поповиќ во емисијата „Премиер викенд специјал“.

Пронајдете не на следниве мрежи: