Лазаров и Миркуловски под знак прашалник за реваншот во Шпанија

Македонската ракометна репрезентација, загуби од Шпанија со 17:24, во третото коло од квалификациите за пласман на Европското првенство.Реваншот во Шпанија, во Гвадалахара, ќе се одигра на 7-ми април, а Македонија, според првичните информации, ќе биде значително ослабена за тој натпревар.Кирил Лазаров, Миркуловски и Недановски, најверојатно нема да играат, додека настапот на Марковски е под знак прашалник, дали тој ќе патува за Гвадалахара ќе биде познато во четврток.Капитенот Лазаров има повреда на препоните, тој теренот го напушти во 19-та минута од првиот дел од натпреварот и повеќе не се враќаше во игра.„Кире се пожали на повреда на препоните, тој и претходно имаше проблеми со таа повреда, поради тоа не се враќаше во игра“, информираше на прес конференцијата по натпреварот селекторот Ивица Обрван.
МакфаксМакедонската ракометна репрезентација, загуби од Шпанија со 17:24, во третото коло од квалификациите за пласман на Евр

Пронајдете не на следниве мрежи: