ЛЕПА БРЕНА СКОКА ОД ЛУКСУЗНА ЈАХТА: Ужива за сите пари, а уште да ја видите и во вакво издание!

Пејачката Лепа Брена летуваше на крстарење со јахта во друштво на пријателите, сестрата Факета и сопругот Слободан Боба Живојиновиќ.
Иако се ближи крајот на летото, на нив одморот очигледно им се заслади, па решија да продолжат со пловењето, а пејачката дури објави фотографии и снимки од нејзиниот брод.
Брена преку ден покажа и како скока од луксузна јахта и воодушеви многумина бидејќи докажа дека ја чува радоста на децата кога станува збор за морето и пливањето.
Пејачката неодамна изјави дека го сака овој вид одмор бидејќи и овозможува да биде природна и не се грижи за тоа кои влечки ќе ги носи и каков костим за капење.
„Сега е вистински одмор, иако веќе пет години имаме прекрасен мал брод од 18 метри, навистина уживавме. Но, ми се чини дека за прв пат навистина уживав во одморот, бидејќи одморот на вода е сосема различно растојание отколку кога сте во гужва и кога сте меѓу луѓето, вака се релаксираме и не ви е грижа која чанта за плажа што ја носите, и дали горниот и долниот дел од костимот се совпаѓаа“ – изјави таа за медиумите.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.